چگونه رمز فراموش شده آیفون را برگردانیم؟ (بازیابی رمز عبور فراموش شده در آیفون)

newadmin
17 اسفند, 1401
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

 

چگونه رمز فراموش شده آیفون را برگردانیم؟ آیفون یکی از مواردیست که بهترین امنیت‌ را در بین برندهای گوشی‌های هوشمند دارد، تاجایی که بسیاری از کاربران معتقداند قوانین محافظتی آیفون، سخت‌گیرانه و دست و پاگیرست. از زمان آمدن سنسورهای جدید، دیگر فراموش کردن رمز ایفون بیشتر از قبل شده است. در مدل‌های قدیمی‌تر از کار افتادن سنسور اثر انگشت گوشی و در گوشی‌های چند سال اخیر فیس آیدی یا همان تشخیص چهره بیشترین کاربرد را برای بازکردن قفل صفحه آیفون داشته است، اما همیشه یک رمز به عنوان پشتیبان و همینطور افزایش امنیت دستگاه نیز باید انتخاب کنید که اگر سنسور اثر انگشت یا Face ID خراب شد، قادر باشید قفل گوشی را باز کنید. این رمز همچنین در برخی فعالیت‌ها برای اطمینان حاصل کردن آیفون از اینکه شخص دیگری گوشی شما را در اختیار ندارد، کاربرد دارد.

 

چگونه رمز فراموش شده آیفون را برگردانیم؟

اگر بنا به هر دلیلی رمز عبور آیفون خود را فراموش کردید و قبلا دستگاه را با اتصال به کامپیوتر با منظور آیتیونز همگام‌سازی کرده باشید، می‌توانید اطلاعات آن را بازیابی کنید. بدین صورت مشکل پیش رویتان حل می‌شود. برای انجام این عمل مراحل زیر طی کنید:

 • در قدم اول آیفون خود را با استفاده از کابل رابط مناسب به کامپیوتری که برنامه آیتیونز در آن نصب بوده و قبلا با آیفونتان همگام‌سازی شده متصل کنید.
 • برنامه آیتیونز را اجرا کنید. اگر درخواست رمز عبور برایتان ارائه شده، باید از کامپیوتر دیگری استفاده کنید و یا وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) آیفونتان شوید.
 • صبر کنید تا برنامه آیتیونز با آیفونتان همگام‌سازی شود و یک فایل بک آپ تهیه کند.
 • بعد از اتمام مراحل بک آپ گیری از محتوای آیفون، بر روی گزینه Restore [Your Device] کلیک کنید.
 • هنگامی که تنظیمات اولیه یا راه اندازی آیفون نمایان شد، در مرحله‌ای که امکان ریستور کردن فایل بک آپ با استفاده از روش‌های مختلفی ارائه می‌شود، گزینه Restore from iTunes Backup را انتخاب کنید.
 • دستگاه خود را در برنامه آی‌تیونز انتخاب کنید. به تاریخ و حجم فایل‌های بک آپ موجود دقت کرده و مناسب‌ترین فایل موجود را به منظور بازیابی انتخاب کنید.

 

چگونه رمز فراموش شده آیفون را برگردانیم؟

 

بیشتر بخوانید: علت از کار افتادن اثر انگشت گوشی بعد از تعویض lcd

 

فایل بکاپ پیشینی را بازیابی کنید!

اگر نتوانستید رمز عبور یا Passcode آیفون خود را به خاطر آورید، می‌توانید نسبت به بازیابی فایل بکاپ اقدام کنید و به این صورت با مشکل فراموش کردن Passcode آیفون (رمز ورود) مقابله نمایید. بدین منظور می‌توانید از برنامه آیتیونز (iTunes0 و یک کامپیوتر واسط استفاده کنید. اگر قابلیت Find My iPhone دستگاهتان فعال باشد هم می‌توانید از طریق سرویس آیکلود (iCloud) نسبت به بازیابی بکاپ در آیفونتان اقدام کنید. مراحل کلی بازیابی بکاپ از طریق برنامه آیتیونز به شرح زیر هستند:

 • آیفون خود را با استفاده از کابل رابط به کامپیوتری که برنامه آیتیونز در آن نصب است متصل کنید.
 • برنامه آیتیونز را اجرا کنید. اگر درخواست رمز عبور برایتان ارائه شده، باید از کامپیوتر دیگری استفاده کنید و یا وارد حالت ریکاوری (Recovery Mode) آیفونتان شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع تماسی با کارشناسان موبایل کمک حاصل کنید و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.
 • صبر کنید تا برنامه آیتیونز با آیفونتان همگام‌سازی شود و سپس یک فایل بکاپ از آیفونتان تهیه کنید.
 • بعد از اتمام مراحل بکاپ گیری از محتوای آیفون، بر روی گزینه Restore [Your Device] کلیک کنید.
 • هنگامی که تنظیمات اولیه یا راه اندازی آیفون نمایان شد، در مرحله‌ای که امکان ریستور کردن فایل بکاپ با استفاده از روش‌های مختلفی ارائه می‌شود، گزینه Restore from iTunes Backup را انتخاب کنید.
 • دستگاه خود را در برنامه آیتیونز انتخاب کنید. به تاریخ و حجم فایل‌های بکاپ موجود دقت کرده و مناسب‌ترین فایل موجود را به منظور بازیابی انتخاب کنید.

به منظور استفاده از سرویس آیکلود برای بازیابی اطلاعات آیفون و رفع مشکل فراموش کردن Passcode آیفون (رمز ورود) هم مراحل زیر را طی کنید. در نظر داشته باشید که برای استفاده از این روش باید قابلیت Find My iPhone دستگاهتان فعال بوده باشد.

 

استفاده از آیکلود (iCloud)

هنگام فراموش کردن رمز آیفون می توانید از آیکلود استفاده کنید که کار کردن با آن بسیار ساده است. در صورتی که در گوشی خود گزینه Find My iPhone را فعال کرده باشید، از طریق مراحل زیر و با کمک iCloud می توانید رمز را حذف کرده و اطلاعات را بازگردانید:

 • برای این اقدام ابتدا از دستگاه هوشمند دیگری کمک گرفته و به سایت com/find مراجعه نمایید.
 • پس از آن، صفحه ای گشوده می شود که لازم است کلیه مشخصات اپل آیدی خود را به دقت در آن وارد نمایید.
 • برای این اقدام ابتدا از دستگاه هوشمند دیگری کمک گرفته و به سایت com/find مراجعه نمایید.
 • پس از آن، صفحه ای گشوده می شود که لازم است کلیه مشخصات اپل آیدی خود را به دقت در آن وارد نمایید.

 

Screen Shot 2017-05-31 at 1.45.37 PM

 

ریستور آیفون از طریق حالت ریکاوری (Recovery Mode)

اگر بنا به هر دلیلی نتوانستید با استفاده از روش‌هایی که در بخش پیشین به آن‌ اشاره کردیم نسبت به بازیابی یک فایل بکاپ در آیفونتان وارد عمل شوید، تنها راه حل پیش رویتان مربوط به ورود به حالت ریکاوری و ریستور آیفون می‌شود. در نظر داشته باشید که استفاده از این روش تمام اطلاعات و تنظیمات موجود در آیفون شما حذف می‌شوند. بنابراین تنها در حالات خاص از این روش به منظور مقابله با مشکل فراموش کردن Passcode آیفون (رمز ورود) استفاده کنید. به منظور ورود به حالت ریکاوری در آیفون 7 و آیفون 7 پلاس و ریستور دستگاه مراحل زیر را طی کنید:

آیفون خود را با استفاده از کابل رابط به کامپیوتری متصل کنید که برنامه آیتیونز در آن نصب باشد.

برنامه آیتیونز را اجرا کنید.

حال باید وارد حالت ریکاوری آیفون 7 یا 7 پلاس خود شوید. بدین منظور دکمه پاور (Power) و کاهش صدا (Volume Down) دستگاه را به طور همزمان فشرده و نگه دارید. با مشاهده لوگوی اپل همچنان انگشت خود را بر روی هر دو دکمه نگه داشته و فشار دهید. این عمل را تا زمانی ادامه دهید تا تصویر ورود به حالت ریکاوری بر روی صفحه نمایش آیفونتان ظاهر شود.

 

ریستور آیفون از طریق حالت ریکاوری (Recovery Mode)

 

به منظور ورود به حالت ریکاوری در سایر آیفون‌های اپل و ریستور دستگاه مراحل زیر را طی کنید:

 • دکمه پاور (Power) و دکمه هوم (Home) دستگاه را به طور همزمان فشرده و نگه دارید.
 • با مشاهده لوگوی اپل همچنان انگشت خود را بر روی هر دو دکمه نگه داشته و فشار دهید. این عمل را تا زمانی ادامه دهید تا تصویر ورود به حالت ریکاوری بر روی صفحه نمایش آیفونتان ظاهر شود.
 • بار دیگر اشاره می‌کنیم که استفاده از حالت ریکاوری آیفون یا آیپد و ریستور آن منجر به حذف و از دست رفتن تمام اطلاعات تنظیمات دستگاه می‌شود. بنابراین انتخاب این گزینه را به عنوان آخرید راه حل موجود در نظر بگیرید.

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.